Limit w koncie zamiast pożyczki gotówkowej

Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym może być tańszy niż pożyczka lub kredyt. Klienci, którzy mają stałe wpłaty na swoje konto, mogą zadłużyć się do kilkukrotności swojej pensji. Koszt oprocentowania kredytu w ROR  jest znacznie niższy niż koszt pożyczki gotówkowej lub kredytu.

Czym jest limit w koncie

Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, inaczej: limit w koncie ROR to możliwość zadłużania się do wysokości ustalonej kwoty. Klient, który potrzebuje gotówki, może wypłacić gotówkę z konta, zapłacić kartą lub zrobić przelew, mimo że na koncie nie ma już pieniędzy. Każda nowa wypłata zwiększa kwotę zaciągniętego kredytu, a każda wpłata zmniejsza go. Gdy saldo konta jest dodatnie, możliwe jest ponowne zadłużenie się : jednorazowo lub stopniowo, aż do wysokości ustalonego limitu. Odsetki od zadłużenia naliczane są najczęściej na koniec miesiąca. Zawarcie umowy o przyznaniu, zmianie limitu lub zamknięciu kredytu w koncie odbywa się online – przez internet, osobiście w oddziale banku lub drogą korespondencyjną.

Kto może dostać kredyt w rachunku

Warunkiem uzyskania kredytu w koncie jest posiadanie rachunku osobistego. Większość banków wymaga od klienta co najmniej półrocznego stażu. Jednak niektóre instytucje stawiają potencjalnym kredytobiorcom mniejsze wymagania, zwłaszcza, że w grę wchodzi ?związanie? klienta nie tylko kredytem, ale również kontem osobistym, które daje dodatkowe profity i perspektywy dalszej współpracy. Maksymalna wysokość kredytu odnawialnego także zależy od oferty banku. Na przykład bank Inteligo oferuje debet 2000 zł lub kredyt odnawialny do 60 000 zł. ING ma limit do 100 000 zł, podobnie jak Alior Bank, natomiast Volkswagen Bank Direct udziela od 3 do 50 tys.zł

Oprocentowanie kredytu w ROR w większości banków oscyluje wokół 15% od wykorzystanego limitu, a prowizja za przyznanie wynosi od 1 do 2 proc. Wysokość oprocentowania zazwyczaj jest uzależniona od wysokości limitu: im wyższy limit, tym niższe oprocentowanie.
Wypełnij krótki formularz a otrzymasz najkorzystniejszą, aktualną ofertę.